Blog

Já, kůň a můj příběh

18/04/2018

Která malá holka nesnila o koních? Já ano. Každý, kdo toto zvíře vlastní, však ví, jak náročný tento koníček je. Finančně, časově a tak dále. Jako mnoho dalších, i já začala jako malé 11leté dítko docházet do maštale, kde jsem uklízela, zametala a obskakovala kolem majitelů koní. Jednou za čas se mi odměnili drobným svezením.

číst více

Světový den štěňat

22/03/2018

23. březen má v českém kalendáři svátek Ivona, světově se však slaví i den štěňat.
Ten založila Američanka Colleen Page za účelem zlepšit život psích mláďat na celém světě a upozornit na fakt, že ne všechna štěňátka si najdou milující rodinu.

číst více

První psí lásky

27/01/2018

Vzpomínáte na svého prvního pejska? A nemusí se jednat přímo o vlastního. Který chlupáč se vám zapsal již navždy do srdíčka? Byl to babiččin Alík, sousedův Brok, kamarádčina Lara nebo rodinný Max?

číst více

Animal Cake už není sám!

03/01/2018

Pozor, pozor! Animal Cake už v tom není sám! Nově dortovou směs pro pejsky zastupuje společnost Pučálka s.r.o.

číst více

Jak šel Animal Cake do světa

23/11/2017

Myšlenka Animal Cake se zrodila na počátku roku 2015. V lednu jsem si pyšně odnášela lejstra potvrzující založení společnosti. V horkém srpnu pak spatřil světlo světa první produkt – Animal Cake, dortová směs pro koně a tentýž měsíc jsem se zatajeným dechem utíkala k mobilu pokaždé, když mi pípl e-mail s objednávkou.

číst více

Knihy o koních

19/08/2017

Které knížky ze světa koní se dotkly vašeho srdce? Já jich určitě pár mám a mají pevné místo v mé paměti.

číst více

Koně na stříbrném plátně

17/04/2017

Mám moc ráda inspirativní filmy a mezi mé nejoblíbenější patří ty, kde hlavní roli ztvárňuje kůň. Tyto snímky mají neobvyklou hloubku. Jsou o naději, touze, bolesti i radosti, prohrách a vítězství.

Navíc se většinou zakládají na skutečné události. První trojlístek, který by měl vidět každý, jehož srdce plane pro koně, je z dostihového světa. Navíc, jsou tyto filmy i velmi vysoko hodnocené v Česko-Slovenské filmové databázi (www.csfd.cz). Pěkný zážitek je tak zaručen i pro ty, kteří koně znají jen z vpovzdálí.

číst více

Animal Cake pro pejsky

01/01/2017

Víte, že Česká republika je národ pejskařů? Podle statistických úřadů zde žije 1,5 až 2 milióny psů. Hlavně ve městech je chlupáč plnohodnotným členem rodiny. Máte doma pejska? Jak mu vyjadřujete svou lásku? Hrajete si s ním, chodíte na procházky, mazlíte se, či mu dáváte pamlsky?

číst více

Cesta ke koním

01/11/2016

Pamatuji si to jako dnes. Byl letní horký den a mnoho dětí bylo venku. Já však seděla jako již tradičně za psacím stolem a před sebou měla svou milovanou knížku Školák Kája Mařík. Bylo mi jedenáct let a zrovna jsem byla ponořena do brdských lesů, které byly Kájovým domovem, když mi táta knížku pod nosem sebral a vypoklonkoval mě z bytu ven se slovy, že přeci nebudu sedět doma, když je tam tak hezky

číst více

Jak se zrodil Animal Cake

01/09/2016

Jsem velkým milovníkem všech zvířat. Vrhám radostný pohled po každém štěněti, které vidím, mouchu raději pustím z okna, než abych ji vzala plácačkou, nad drahými kabelkami, které jsou důmyslně ozdobeny drápky mého kocoura, jen mávnu rukou – hlavně, že se na nich ten můj chlupáč dobře prospal. Po sestřenici, která odjela studovat do zahraničí, jsem zdědila dva křečky, večer se společně s příchodem mého přítele domů v mé posteli objeví i malý flekatý pejsek Jack russel terier s nevšedním jménem Zebra a krom toho, že přítel má asi sedm sportovních koní a vede stáj, já sama vlastním hnědého koňského krasavce jménem Cris Acobat.

číst více